loader-logo

سئو و بهینه سازی چیست و چه اهمیتی را در وبسایت دارد

اگر شما بدانید سئو در وب چیست و چه اهمیتی دارد ، در واقع می توانید وب سایت بهتری هم داشته باشید. این دو ارتباط مستقیمی دارند و در صورت برابری شاخصه های تولید محتوای شما با شاخصه های سئو قطعا موفق تر خواهید بود!

در این مطلب تلاش خواهد شد تا مخاطب و خواننده ی آن با این موضوع که سئو در وب چیست و چه اهمیتی دارد در طراحی وب سایت به خوبی آشنا شود. که سئو در طراحی سایت تا چه اندازی موضوعی حیاتی است!

این امر در فروش شما، افزایش بازدید از طریق ورودی گیری از گوگل بسیار مهم است. همچنین شما می توانید با تقلید از استانداردهای در حال استفاده در وب سایت های موفق نیز این کار را انجام دهید.

سئو چیست؟

سئو یا به انگلیسی SEO مخفف عبارت Search Engines Optimizing به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. قلب تپنده هر وب سایت یا صفحه ای در دنیای اینترنت محتوای آن است که بهینه کردن آن کاری با اهمیت است.

حقیقتا و به جرات می توان گفت سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیرگذارترین و نیز اساسی ترین ابزاری است که محتوای شما را برای نمایان شدن در گوگل و یا موتورهای جستجو از این دست بهینه سازی یا Optimize می کند.

شما تا زمانی که از یک سئوی مناسب برای وب سایتتان بهره گیری نکنید نمی توانید مطالب خود را به خوبی معرفی کنید و در این امر که بازدیدهای فراوانی کسب کنید و ورودی های بیشتری از سوی گوگل داشته باشید ناکام خواهید ماند.

سئو در دنیای امروز و در تخصص طراحی وب UI/UX یکی از مهم ترین مسائل است که البته به لطف دنیای نرم افزارهای آزاد و همچنین سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا، دروپال، نیوک و… کار با آن آسوده تر شده.

با استفاده از سئو ، که صد البته کاری تخصصی و نیازمند انجام توسط یک متخصص سئو است شما می توانید وب سایت خودتان را برای موتورهای جستجویی مثل Google ، Bing ، Yahoo Search ، Yandex ، DuckDuckGo و… بهینه کنید.

این کار کمک می کند در صورت جستجو شدنتان به دست کاربران با کیفیت و دقت بیشتری مورد نمایش قرار بگیرید. همچنین از این طریق شما می توانید ساماندهی شبکه های اجتماعی متصل به وب سایت خودتان را نیز کنترل کنید که این خود امری مهم در این خصوص است که سئو و بهینه سازی چیست و چه اهمیتی دارد.

سئو چیست؟

۱− آیا انجام سئو به تخصص و بررسی نیازمند است؟

پاسخ قطعا مثبت است! این که شما شاخصه های اعتبار و اعتماد توسط گوگل و کمپانی های بزرگ دنیای وب و اینترنت را رعایت کنید نیازمند اطلاع بروز از آن ها و نیز داشتن دانش کافی برای اجرای این اطلاعات در بستر آنلاین است.

سیستم های آماده بسیاری هستند که در دنیای امروز این کار را به صورت رایگان و البته به صورت خارج از Premium برایتان انجام می دهند که در وبلاگ ها یا وب سایت های شما قابل استفاده و نصب هستند:

  1. یوست / Yoast
  2. All in one SEO Pack
  3. SEO for WordPress
  4. Joomla SEO Service
  5. Google Webmaster Tools
  6. و…

با وجود ایجاد تسهیلات فراوان توسط نرم افزارهای آزاد در دنیای وب برای سئو کردن وب سایت ها یا بلاگ های موجود در این دنیای بزرگ، همچنان بررسی ها و تحلیلات بسیاری لازم است تا یک نفر بتواند وب سایت خود را به صورت مطلوب سئو کند.

به همین دلیل است که ما امروزه با متخصصان سئو مواجه هستیم که قشر پر درآمدی از جامعه طراحان وب و برنامه نویسان را تشکیل می دهند و به صورت اصولی می توانند شما را در میان رقبایتان در اینترنت بالا بکشند!

تقویت سئو

۲− اصلا چرا سئو مهم است؟

آی تی لاگ در این بخش از طریق بخش بلاگ آی تی لاگ سعی کرده تا نهایت تلاش خود را جهت انتقال میزان اهمیت سئو برای یک وب سایت منتشر کند. چرا یک وب سایت باید سئو شود؟ چرا این موضوع مهم است؟

در حقیقت اگر شما وب سایت خودتان را سئو نکنید آسمان به زمین نمیاید! اما موضوع این است که بزرگان دنیای وب همواره خود را برای دسترسی آسوده تر و سهل تر کاربرانشان سئو می کنند.

سئو موضوعی نیست که شما با قراردهی سرمایه روی آن زمانتان را هدر داده باشید بلکه تخصص و نیز کار مهمی است که شاید آينده و حیات کسب و کارتان بتواند در آینده به آن گره بخورد.

چه بسیار وب سایت های مفید و با خدمات عالی در دنیای اینترنت هستند که به دلیل نبود سیستم سئوی خوب و کاربردی در وب سایتشان همواره در حال عقب افتادن از رقبای خودشان به دلیل کاهش بازدیدها یا فروش هایشان هستند و در مرز ورشکستگی قرار دارند.

برای مثال؛ اگر شما همین الان یک کالای مورد نظرتان را در گوگل جستجو کنید یکی از قطعی ترین لینک های موجود Amazon.com خواهد بود. چرا که این وب سایت سرمایه گذاری های متعددی برای تسهیل قرارگیری خود در دست کاربران انجام داده که یکی از مهم ترین بخش های آن همین سئو است!

شاید هم سئو آن جا مهم شود که تمام رقبای شما این سلاح سری اینترنتی را در اختیار دارند اما شما ندارید! بهتر است اگر تا کنکون بدون سئو کسب و کار یا وب سایت خودتان را مدیریت می کردید از این به بعد تغییر رویه دهید.

شما می توانید با آخرین تغییرات روز و رعایت استانداردهای جهانی سئو که در منابع معتبر در حال اعلام هستند این کار را انجام دهید و در طول تنها چندماه به یک وب سایت با سئوی عالی تبدیل شوید.

بهینه سازی سئو

۳- سئو در تولید محتوا چه اهمیتی دارد؟

اگر محتوایی که شما تولید می کنید با شاخصه های سئو مطابقت کافی نداشته باشد قطعا مطالب شما بهینه سازی نخواهند شد، و این عدم بهینه سازی به معنای عدم وجود سئوی مناسب برای وب سایت شماست.

اگر شما یک تیم / شخص که در تولید محتوای وب سایتتان نقش مستقیم دارد در اختیار دارید بهتر است به ایشان محول کنید که در رعایت شاخصه های استاندارد و جهانی سئو کوتاهی نکنند و همواره به سئو اهمیت فراوانی بدهند.

راه حل همیشگی در سئوی موفقیت آمیز همیشه یک گزینه است، و آن این است که شما اصلا محتوایی تولید نکنید که از نظر سئو صلاحیت نداشته باشد! گام اول در سئو را همیشه تولید محتوای مناسب بدانید.


بخوانید:


منابع:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *