loader-logo

مروری کلی بر موفق ترین نرم افزارهای تاریخ

در این مطلب و در آی تی لاگ قرار است شما را با موفق ترین نرم افزارها در طول تاریخ آشنا کنیم که در بستر مایکروسافت ویندوز مورد استفاده قرار گرفته اند. این نرم افزارها تماما به صورت عمده در حال استفاده هستند.

شما می توانید با بهره گیری از آن چه در این مطلب تحت عنوان موفق ترین نرم افزارها در طول تاریخ داشتیم به خوبی یک فهرست به روز از آنچه این نرم افزارها را در تاریخ خود موفق کرده داشته باشید.

نرم افزار مایکروسافت آفیس

مایکروسافت آفیس:

حقیقتا نرم افزار Microsoft Office / مایکروسافت آفیس یکی از تاثیرگذار ترین نرم افزارها به عنوان یک نرم افزار مهم در طول تاریخ است. این نرم افزار که شامل امکانات مختلفی برای مدیریت مکتوبات است میلیون ها کاربر جهانی دارد.

نرم افزارهایی پرکاربرد مثل Word , Power Point , Excel , OneNote , Publisher , Access و نرم افزارهای دیگری از این دست در مایکروسافت آفیس از مهم ترین اپلیکیشن هایی هستند که در طول تاریخ توانسته اند تاریخ ساز شوند.

نرم افزار ادوبی فتوشاپ

ادوبی فتوشاپ

حقیقتا فتوشاپ یا Adobe Photoshop یکی از موفق ترین نرم افزارها در طول تاریخ است و داشتن رتبه دوم این فهرست لیاقت مسلم آن است! فتوشاپ یک نرم افزار برای ساخت و یا ویرایش تصاویر گرافیکی است.

امروز تقریبا تمام طراحان گرافیک در سراسر دنیا از فتوشاپ و ابزارهای فراوانی که این نرم افزار در اختیار ما می گذارد به عنوان یکی از مهم ترین و در دسترس ترین ابزارهای تولید تصویر خود استفاده می کنند.

نرم افزار ادوبی آکروبات

ادوبی آکروبات Acrobat Reader

ادوبی آکروبات یک نرم افزار برای خواندن و مرور فایل های پرونده ای به ویژه PDF است. این نرم افزار توانایی بسیار بالایی در اجرای فایل های پرونده ای (Document) با فرمت های مختلف دارد.

البته که جایگزین های بسیاری برای ادوبی آکروبات وجود دارند اما به هر حال این نرم افزار یکی از متداول ترین نرم افزارهای در حال استفاده در دنیای کامپیوتر به ویژه در ویندوز است.

نرم افزار ادوبی دریم ویور

ادوبی دریم ویور DreamWeaver

ادوبی دریم ویور یا به اختصار Adobe DW یکی از نرم افزارهای بسیار پر استفاده در زمینه کدنویسی برای طراحی وب است. این نیم افزار قابلیت ساماندهی بیشتر زبان های کدنویسی تحت وب را داراست.

همچنین توانایی آشکاری در بهینه سازی این کدها دارد، به صورتی که از قابلیت Suggest Next Thing یعنی پیشنهاد کد بعدی برای شما استفاده می کند که خود قابلیت مهمی است و بسیار مهم است.

این نرم افزار با زبان های HTML , CSS , JavaScript , jQuery و همچنین کتابخانه های در حال انتشار در W3Schools مثل بوت استرپ پشتیبانی می کند و در کار با آنها بیشترین انعطاف را نشان می دهد.

نرم افزار VLC

پخش کننده فایل رسانه ای VLC

نرم افزار وی ال سی VLC یکی از مهم ترین نرم افزارها در کل دنیای رسانه است!‌ در همه سیستم عامل ها از ویندوز گرفته تا اندروید و لینوکس و حتی مکینتاش و macOS این نرم افزار به رایگانی در دسترس است.

وی ال سی واقعا بی نظیر است! بدون هیچگونه مشکلی «هر فرمتی» از فایل های رسانه ای اعم از ویدیو و صوت را پخش می کند و در صورت عدم شناخت فرمت مورد نیاز شما (بر فرض محال)‌ می توانید برایش درایور دانلود کنید.

حقیقتا وی ال سی یکی از موفق ترین نرم افزارهایی است که در طول تاریخ تولید شده است. که شاید بتوان آنرا در لیست ۱۰ تا از موفق ترین نرم افزارهای تولید شده برای ویندوز هم در نظر گرفت.

نرم افزار WinRAR

مرورگر فایل های فشرده RAR

حقیقت محض این است که شما کمتر دستگاه ویندوزی را پیدا می کنید که روی آن سیستم مدیریت آرشیو RAR نصب نشده باشد. این نرم افزار که البته با نام هایی مثل winRAR شناخته شده است از بهترین های دنیای خودش است.

قابلیت های فراوانی که توسط رر ارائه شده اند، آنرا به یکی از موفق ترین نرم افزارهای تاریخ ویندوز تبدیل کرده است. که شاید بتوان آنرا همانند VLC در لیست ۱۰ تا از موفق ترین نرم افزارهای تولید شده برای ویندوز هم در نظر گرفت.


بخوانید:


منابع:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *