loader-logo

لینک بیلدینگ یا لینک سازی و اشتباهات رایج در انجام آن

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به تازگی وب سایت اینترنتی خود را راه اندازی نموده و یا در صدد آموختن دانش سئو سایت هستید مطمئنا نام لینک بیلدینگ یا همان لینک سازی به گوش شما خورده است. ممکن است تا به حال به دنبال پاسخ دادن به این سوال نیز بوده باشید که لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر روی سئو سایت دارد از این رو در این مقاله از سایت آیتی لاگ قصد داریم تا در این زمینه اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم تا در صورتی که قصد دارید بر روی سئو سایت خود اقدامی انجام دهید با دانش بالاتری نسبت به انجام این کار اقدام نمایید به همین جهت دعوت می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

لینک سازی و هزاران سوال

مطمئنا شما که تازه در ابتدای مسیر سئو سایت هستید سوالات بسیار زیادی در این زمینه دارید که یکی از اصلی ترین بخش هایی که بسیاری از سوالات شما به آن مرتبط میشود بخش لینک سازی سایت است. اگر قصد ندارید که لینک سازی وب سایت خود را به یک متخصص سئو و یا شرکت طراحی سایت و… بسپارید و مایلید تا خود به عنوان مدیر وب سایت تمامی امور سئو آنرا در دست بگیرید از این رو در ادامه توضیحات کاملی را در رابطه با لینک سازی، انواع آن و راه ها و روشهایی که می توان به کمک آن لینک سازی نمود را برای شما شرح خواهیم داد.

بک لینک چیست؟

در ابتدا قصد داریم تا پاسخ این سوال که بک لینک چیست را به شما ارائه نماییم تا با کلیت لینک سازی بیشتر آشنا شوید. به طور کلی در دنیای وب به هر لینکی که از جانب وب سایت دیگری به سایت شما در کلمه کلیدی مشخص شده ای داده شود بک لینک گفته می شود. فرایند دریافت بک لینک از وب سایتها به چندین صورت انجام میشود که از جمله اصلی ترین آنها رپورتاژ، بک لینک های وبلاگی و فرومی می باشد که هر یک مزایای خاص خود را دارند.

لینک سازی چیست؟

به مجموع فرایند دریافت بک لینک از وب سایتهای دیگر لینک سازی گفته میشود. فرایند لینک سازی یکی از اصلی ترین و در عین حال حساس ترین بخش های سئو وب سایت می باشد که می بایست به آن دقت بسیار زیادی نمود زیرا با توجه به قوانین سختگیرانه گوگل در این زمینه در صورتی که بک لینک های دریافتی وب سایت شما از نوع بک لینک اسپم شناخته شود این امکان برای وب سایت شما وجود خواهد داشت که وب سایت شما از جانب گوگل جریمه شود.

اشتباهات رایج لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ بدون برنامه ریزی

برای اینکه بتوانید لینک سازی مناسبی داشته باشید لازم است تا برای لینک سازی خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. یکی از اصلی ترین مواردی که در این زمینه بعضا به آن توجهی نمیشود همین برنامه ریزی برای لینک بیلدینگ است. بسیاری از افرادی که به تازگی مدیریت یک وب سایت را به دست گرفته اند بر این باورند که در صورتی که وب سایتی با محتوای خوبی داشته باشند سایر وب سایتها با الگو برداری از آنها موجبات دریافت لینک برای آنها را فراهم می آورند این در حالی است که چنین تصوری بسیار ایده آل گرایانه و حتی اشتباه است زیرا بسیاری از وب سایتهای مطرح نیازی به برداشت مطلب از وب سایت تازه تاسیسی نداشته و خود به خوبی می توانند تولید محتوا داشته باشند از این رو بک لینکی از وب سایت های معتبر با این روش برای وب سایت شما به دست نخواهد آمد.

لینک سازی راه رسیدن شما به صفحه اول

تصوری که شما از لینک سازی می بایست داشته باشید همانند کسب درامد است. شما برای اینکه از سایت خود به درامد برسید لازم خواهید داشت تا برای آن بک لینک های مفید و مستمری بگیرید تا وب سایت شما به صفحه اول رسیده و به درامد برسد. توجه داشته باشید تا زمانی که وب سایت شما حداقل جز یکی از رتبه های صفحه اول سرچ های مربوط به حوزه کسب و کار شما نباشد احتمال کسب درامد از آن تقریبا برابر با صفر خواهد بود.

نداشتن محتوای غنی و با ارزش

محتوا امروزه یکی از اصلی ترین تفکیک وب سایت های خوب از بد است و شما برای اینکه بتوانید در سئو وب سایت خود نتیجه مناسبی دریافت نمایید لازم خواهید داشت تا محتوایی مناسب برای وب سایت خود تولید نمایید. از نظر گوگل محتوایی مناسب است که از سایت های دیگر کپی نشده باشد، قوائد پایه ای سئو در آن رعایت شده باشد و آنقدر جذاب باشد که بازدید کننده را مجاب کند که تا پایان آن را مطالعه کرده و در سایت شما بماند.

در صورتی که محتواهای مناسبی را برای وب سایت خود تولید نمایید این شانس را خواهید داشت که با بازنشر یافتن محتوای سایتتان در سایت های دیگر از آنها لینک دریافت نمایید و سئو سایت شما به مراتب تقویت شود.

نداشتن تعداد کافی لینک های Nofollow

در زمینه لینک سازی دو نوع لینک گیری وجود دارد که با نام های Follow و NoFollw شناخته می شوند. در رابطه با این نوع نوع لینک و تفاوت های آنها با یکدیگر در مقاله بک لینک فالو و نوفالو و تفاوت های آنها جداگانه صحبت خواهیم نمود اما نکته ای که لازم است تا در این بخش به آن بپردازیم این است که بسیاری از مدیران وب سایتها به لینک های نوفالو اهمیتی نمیدهند و در امر لینک سازی تنها به دنبال لینک های فالو هستند این در حالی است که ترکیب لینکهای فالو و نوفالو سبب می شود تا گوگل به وب سایت شما بها داده و شرایط رشد شما در سرچ های مختلف را مهیا نماید. در صورتی که برای دریافت بک لینک تنها بر روی بک لینک های فالو تمرکز داشته باشید گوگل به وب سایت شما مشکوک خواهد شد و ممکن است وب سایت شما مورد جریمه نیز قرار دهد.

تمرکز بر روی صفحه اصلی

بسیاری از افرادی که وب سایتی را مدیریت میکنند بر این عقیده اند که صفحه اصلی آنها دارای اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سایر صفحات است زیرا فکر میکنند که کلیه کاربران تنها به صفحه اصلی آنها مراجعه کرده و از آنجا به سایر صفحات وب سایت مراجعه می کنند. این در حالی است که تمرکز بر روی صفحه اصلی و دریافت همه بک لینک ها برای این صفحه نه تنها اشتباه است شاید بدترین اقدام در زمینه سئو سایت نیز به حساب آید.

شما به عنوان یک مدیر وب سایت که قصد دارد سئو سایتش را خود بر عهده گیرد می بایست کلمات کلیدی اصلی خود را تقسیم بندی نمایید.برخی را در صفحه اصلی خود متمرکز کنید و برای برخی دیگر صفحات جداگانه ای را در نظر بگیرید و بک لینک های مرتبط با آن موضوعات را نیز بر روی آن صفحات قرار دهید تا سایت شما به صورت یک نواخت و طبیعی رشد کرده و بک لینک دریافت نماید.

کلام آخر

در آخر به شما همراهان همیشگی توصیه میکنیم در صورتی که قصد راه اندازی وب سایتی را دارید حتما قبل از طراحی سایت خود از کارشناسان این زمینه مشاوره های لازم را دریافت نمایید تا با اطلاعات کامل تری وارد عرصه رقابت های اینترنتی شوید. همچنین در صورتی که وب سایت خود را راه اندازی نموده اید و اکنون برای برای توسعه سئو سایت خود به فکر لینک سازی هستید بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه بیش از پیش افزایش دهید تا وب سایت خود را به صورت اصولی سئو نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *